עיצוב גינות

המלחמה באפקט החממה והקשר הישיר לעיצוב גינות ירוקות

אפקט החממה פוגע בכדור הארץ ויוצר שינויים רבים, אנחנו חייבים לפעול למניעה ועצירת אפקט החממה.

אחת הדרכים היא עיצוב גינות ירוקות (תרתי שמע) ידידותיות לסביבה וחסכוניות בעלויות תחזוקה. במאמר הבא ננסה והבין את ההשפעה של עיצוב גינות ירוקות ולהכיר כמה שיטות יעילות הקשורות לעיצוב גינות ירוקות.

עיצוב גינות ירוקות לעולם טוב יותר

בשנים האחרונות אפקט החממה פוגע בכדור הארץ כמעט כל פעולה שאנו עושים תורמת לנזק הכללי, על ידי עיצוב גינות ירוקות כאשר הדגש הוא מזעור השימוש בחומרים ומרכיבים שאינם ידידותיים לסביבה יתרום למלחמה הכללית באפקט החממה.

עיצוב גינות שמשלב שימוש בדשן תוצרת בית, שתילת צמחים חסכוניים במים ועיצוב השטחים הסובבים את הבית למניעת החזרי קרינה וחום כל אלו מייצרים מערך כולל של חסכון, אסטטיות ותוצאות מדהימות.

עיצוב גינות ירוקות – לא למקצוענים בלבד

כאשר אנחנו שומעים את הביטוי "עיצוב גינות ירוקות" מייד עולות 2 מחשבות בראשנו, הראשונה היא שבאמת חשוב לשמור על כדור הארץ ונכון למחזר ולהשתמש בחומרים וציוד ירוקים, אך יחד עם זאת עולה מחשבה נוספת והיא "יקר לי", הסברה הרווחת היא שעיצוב גינות ירוקות זה עסק יקר. טעות בידינו, להיפך עיצוב גינות ירוקות זול יותר ואף לאורך זמן חסכוני עד מאוד וזאת בתאי שנעמוד על כמה כללים:

כלל ראשון – עיצוב גינות עם דגש על סביבת הבית: סביבת הבית הכוונה היא לשטח שגובל עם קירות הבית צריך להיות או חשוף או מחופה על ידי חומרים טבעיים ובגוונים כהים כגון לוחות עץ, טוף, חלוקי נחל חומים. פעולת חיפוי זו תגרום לקרני השמש ולקרינה שלהם להיבלע במקום להיות מוחזרים בצורת סנוור, הדבר מונע את התחממות קירות הבית ועוזר לקירור וצינון פנים חלל הבית.

כלל שני – הצללה גורמת לבית עצמו להתחמם פחות ובכך חוסכים בעלויות המיזוג, עיצוב גינות שמשלב עצים שיוצרים צל יכולים לחסוך לנו גם בניית פרגולה בחצר (בכך חסכנו גם שימוש בעץ ועזרנו ליערות הגשם)

כלל שלישי – עיצוב גינות על ידי צמחייה חסכונית במים אינה צריכה הרבה טיפול צמחים ממשפחת הגיאופיטים או הסוקולנטים מדהימים בצבעיהם וביופיים (לדוגמה חצב).

כלל רביעי  – הדברה על ידי חומרים אורגניים וללא רעלים גם בריא לסביבה וגם שומר על כדור הארץ.

כלל חמישי – ניתן כבר במהלך של עיצוב גינות ירוקות להגדיר מקום ייעודי ליצירת דשן אורגני, על ידי רכישת קומפוסטר או הכנת אחד לבד תוכלו ליצור דשן טבעי ובריא יותר לצמחים.

לסיכום:

עצוב גינות ירוקות בניגוד לסברה הרווחת אינו יקר ואפילו זול יותר מהסיבה שאנחנו משתמשים בחומרי גלם שקיימים בטבע, החיסכון במים על ידי שימוש בצמחים חסכוניים, ההצללה וחיפוי השבילים כל אלו יוצרים גינה מעוצבת ירוקה ששומרת על כדור הארץ.