5 טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן היא רכישת דירה שזה עתה הסתיימה הבנייה שלה ומי שרוכש אותה ועובר לגור בה יהיה בעצם הדייר הראשון בה.

אין מדובר בתהליך פשוט ומהיר ואלא בתהליך ארוך ומורכב הכולל לא מעט שלבים. מי שאינו בקיא בנושאי רכישת דירה – מומלץ לו שילווה את תהליך רכישת הדירה עורך דין מתחום המקרקעין. חשוב מאד לקרוא ולדעת כמה שיותר פרטים בנושא. להלן 5 טיפים שחשוב לדעת עת מתחילים את תהליך רכישת הדירה:

  1. מומלץ לבדוק שמדובר בקבלן אמין ומוכר על ידי רשויות המדינה. ניתן לבקש אישורים ורישיונות במשרד המכירות או להיעזר בעורך הדין המלווה לשם כך.
  1. גם כאשר מדובר בדירה מקבלן שזה עתה נבנתה – מומלץ לשכור את שירותיה של חברה מקצועית העוסקת בתחום של בדק בית. אנשי מקצוע שיגיעו אל הדירה החדשה יוודאו שהבנייה בוצעה ללא דופי ואין חשש לתקלה או פגם.
  1. דירות קבלן נבנות בתכנית קבועה ולכן לפני הרכישה והכניסה לדירה כדאי לוודא שהדירה עומדת במבחן הטעם של בעלי הדירה העתידיים. ייתכן והם ירצו לבצע בה שינויים ו/או שיפוצים בטרם יכנסו לגור ועליהם לבדוק את הכדאיות הכלכלית של העניין.
  1. באותו נושא – יתכן וניתן לבקש שדרוגים שונים מהקבלן שביצע את עבודות הבנייה. ישנם קבלנים שמציעים אפשרויות שדרוג וכך לא צריך למצוא חברה קבלנית שונה מזו שבנתה את הבניין כולו.
  1. גם כאשר מדובר בדירה מקבלן חשוב מאד לבדוק את האזור והדירה, לנסות לברר כמה שיותר פרטים בנוגע לדיירים העתידיים ולנסות לחקור מה תהיינה תכניות הבנייה באזור בתקופה הסמוכה למועד האכלוס.

אין ספק שרכישת דירה מקבלן היא שלב מרגש מאד בחיים של כל משפחה או אדם הקונה דירה עבור עצמו. דירה חדשה היא דירה מיוחדת, בניגוד לרכישת דירה מיד שנייה – יהיה מצבה טוב ככל שיהיה. עורך דין מתחום הנדל"ן יוכל לסייע רבות, לקצר תהליכים ואפילו לחסוך בעלויות עבור הצד הרוכש מול הקבלן ומול רשויות המדינה.

כאשר התהליך עובר בצורה חלקה ומהירה גם המעבר לדירה החדשה יתבצע מהר וההתאקלמות בדירה החדשה תתחיל ברגל ימין ובתחושה טובה. מעבר דירה כרוך בביצוע שינויים רבים וחשוב מאד שכל השינויים יעברו בצורה טובה וחיובית, בעיקר אם מדובר במשפחה שעוברת לגור בדירה חדשה עם ילדים או בני נוער.